Fixkim A.Ş.

Artık bu FİXİM’de çok olmaya başladı!...

Karadeniz Ereğli’den doğan ve dünyaya açılan Türk firması FİXKİM Yapı Malzemeleri AŞ. öyle bir malzeme üretti ki bu üretim bütün EPS dünyasını alt üst etti. Yanmaz, su geçirmez, soğuğa ve sıcağa dayanıklı, rutubeti yok eden Taş Devri adlı bu malzeme, yüzyılın buluşu, hatta inşaat dünyasında devrim olarak kabul ediliyor.

EPS DÜNYASINDA DEVRİM YAPABİLECEK BİR ÜRÜN

Karadeniz Ereğli iş dünyasının başarılı isimlerinden Yüksel Balcı ve kurmayları, 2004 yılında kurdukları FİXKİM’i dünya markası yapma yolunda hiç bir engel tanımıyor. Rakiplerini bir bir ekarte eden FİXKİM AŞ, EPS dünyasında devrim yaratabilecek bir malzeme ile gelecek yüzyıla hazırlanıyor.

BİLDİĞİNİZ MANTOLAMA SİSTEMİ TARİH OLUYOR

İşte bu malzeme yani Taş Devri, Karadeniz Ereğli’de Balcı İnşaat Organizasyonuyla inşaatçılara ve ustalara tanıtıldı. Tanıtımı yapan Fixkim AŞ Yeni Nesil Ürünler Ar-Ge Sorumlusu Ali Galip, Taşdevri Isı Yalıtım Sistemleri’nin dübel, file, kaba sıva, EPS malzemesi gibi birçok ürüne ihtiyaç duymadan sadece sıva ile her türlü yalıtımı yaptığını anlattı.

1580 DERECELİK ISIYA, SESE VE SOĞUĞA DAYANIKLI

1580 derece ısıya dayanıklı, ses ve su geçirmeyen, sağlığa da zarar vermeyen bu malzemenin yalıtımda bir bütünlük sağladığına dikkat çeken Galip, ürünün 3 santimetre dışarıdan 2 santimetre de içeriden uygulanabildiğini belirtti. Bu malzeme ile duvarların nefes alabildiğini de hatırlatan Galip, küf ve mantar oluşumu da engellediğini söyledi.

FİXKİM, TAŞ DEVRİNE 15 YIL GARANTİ VEREN TEK FİRMA

Zaman geçtikçe direnç kazanabilen bu malzemeye 15 yıl garanti veren tek firmanın FİXKİM olduğunu vurgulayan Galip, özellikle rutubetli bölgelerden Karadeniz’de bu ürünün duyulur duyulmaz talebinin arttığını ve bu ürünün testlerinin de başarıyla yapıldığını ifade etti.

SATEN İLE YEMEK, SİGARA, RUTUBET KOKUSUNA SON

Yalıtım sonrası FİXKİM’in taş devri ile birlikte iç mekânlar için üretilen saten ürünü de tavsiye eden Galip, “Fiyatı EPS’den daha ucuz. 6 kiloluk torba 25 kiloya bedel. Yemek, sigara kokusu, rutubet kokusunu da alıyor. Alçı bazlı üründür.

38 DESİBELLİK SESİ FİXİM ÜRÜNÜYLE DUYMAYACAKSINIZ

1.5 milimetre kalınlığı var. Taş Devri ile birlikte uygulandığında 38 desibellik sesi aşağı çeker. Buda bir dünya rekorudur. Sağlığa hiçbir zararı yok. Duvara minder koymayın yaslanın ve sıcaklığını hissedin. Rahat bir uyku çekin ve yayla havasını yaşayın” diye konuştu.

DÜNYANIN 26 ÜLKESİNE İHRCAAT YAPAN TÜRK FİRMASI

FİXKİM’in diğer ürünlerini de anlatan Fixkim Marmara Bölge Satış Müdürü Ercan Özdemir’de dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen FİXKİM AŞ’nin dünyanın 26 ülkesine ürün ihraç ettiğini belirterek, “Bugün İngiltere, Hollanda, Belçika, Bulgaristan, Malta, Kolombiya, İsrail gibi ülkelere ihracat yapıyoruz.” dedi. Fixkim Batı Karadeniz Bölge Yöneticisi Erhan Baydemir'de bu tür organizsoynalra bölgedeki inşaat dünyasını bilgilendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

ÇOK SORU SORDULAR, FİXKİM USTALARI YANITLADILAR

Seminer sonrası ustalar ürünle ilgili teknik sorular sorarken en çok ilgi de taş duvar ile temel betonu öncesi çatlakları dolduran ürün ve seramik yapıştırıcıları çekti. Ustalar ve inşaat dünyası Balcı Beton ve İnşaat kurmayları ve Fixkim yöneticileriyle birlikte Mavi Organizasyonda yemek yedi. Ustalara, Fixkim markalı promosyon ürünleri dağıtıldı.

BOLU'DA DA SEMİNER. USTALAR, FİXKİM'İ İYİ BİLİYOR

Bolu'da da yapılan seminerde, Fixkim markalı EPS ürünleri ve yeni ürün Taş Duvar tanıtıldı. Seminerdi konuşan ustalar Fixkim'i çok iyi tanıdıklarını ve beldiklerini belirterek yeni ürünlerden Taş Devri'nin özellikle rutubetli olan Karadeniz bölgesinde çok tutulacağnını söylediler..

KAYNAK

Taş Devri

 
Fixkim A.Ş. Adres İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi 3.Yol H-21 Tuzla /İstanbul Tel: +90 216 394 88 00 (8 hat) Fax: +90 216 394 88 09
Bu web sayfası Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "ar-ge’ye dayalı üretim tesisi projesi" kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Fixkim Pazarlama A.Ş ‘ne aittir ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.