Fixkim A.Ş.

Fixkim Araştırma Projelerinde Dünya Literatüründe

Fixkim Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Sistemleri şirket Ar-Ge ve Üretim Müdürü Sayın Mustafa YAŞAR’a Yıldız Teknik Üniversitesi’nden müjdeli haber geldi.

Sayın Mustafa YAŞAR’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle;

“Şirketimizde Ar-Ge ekibimle uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Tübitak’dan teknik destek aldığımız ÇİFT BİLEŞENLİ KENDİLİĞİNDEN YAYILAN SU YALITIM MALZEMESİ ürünümüz; Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki Danışman Hocamız Yrd. Doç. Dr. Nihat KABAY ve 56 kişiden oluşan, içerisinde birçok profesör ve öğrenci barındıran bir araştırma ekibinin değerlendirme ve katkılarıyla beni, ekibimi ve şirketimizi dünya literatürüne koymuştur. Bu gurur, bana, ekibime ve şirketimize çok büyük motivasyon sağlamış olup, araştırma geliştirme konusunda, ülkemize, dünyamıza, sektörümüze daha çevreci, daha inovatif, daha ergonomik, daha kolay uygulanır yeni nesil ürünler üretme konusundaki azim ve kararlılığımızı arttırmıştır.

Türkiye 2023 yılı için koyduğu 500 milyar dolarlık ihracat hedefini ancak inovasyon ve ar-ge projeleriyle yakalayabilir. Bizler bu amaçla, dünyayı çok iyi okumaya, sektörün geleceğini görmeye ve bu doğrultuda yeni nesil ürünler geliştirmeye çalışıyoruz. Olaya ticari baktığımız kadar, ülkemizin başarısına, dünyadaki yerine, hedeflerine ne derece katkı sağlarız mantığıyla da bakıyoruz.”

Ar-Ge, Çift Bileşenli Kendiliğinden Yayılan Su Yalıtım Malzemesi, Yrd. Doç. Dr. Nihat KABAY, , Yıldız Teknik Üniversitesi

Sayın Mustafa YAŞAR konuşmasının sonunda, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Tübitak ile üzerinde çalıştıkları 3 yeni ürünün daha yolda olduğu bilgisini verdi.

Kendisine ve ekibine başarılar diliyoruz.

 
Fixkim A.Ş. Adres İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi 3.Yol H-21 Tuzla /İstanbul Tel: +90 216 394 88 00 (8 hat) Fax: +90 216 394 88 09
Bu web sayfası Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "ar-ge’ye dayalı üretim tesisi projesi" kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Fixkim Pazarlama A.Ş ‘ne aittir ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.