Fixkim A.Ş.

Fixkim Batı Afrika'da

Fixkim Yapı Kimyasalları, Dakar'da, Batı Afrika, Afrika pazarı

Sırada Batı Afrika var. FİXKİM Yapı Kimyasalları A.Ş. bir yılı aşan pazar araştırmalarının sonucunu alıyor. Nisan 2013’ten bu yana süren yapılandırma çalışmalarının sonucunda, Senegal’in başkenti DAKAR’da şube açıyor.

FİXKİM A.Ş. Dakar; kadrosunda 2 Yüksek İnşaat Mühendisi, 1 Ekonomist ve bir Pazarlama Uzmanı ile “1 Rue Tobiac x Avenue Faidherbe BP:6148 DAKAR/SENEGAL” adresinde hizmet verecektir.

Yapılan piyasa araştırmalarına göre, gelişen Batı Afrika pazarında, ileri teknoloji ürünlerine talebin artacağı öngörülmüştür. FİXKİM A.Ş. bu gerçekten hareketle, pazardaki pozisyonunu erkenden almaya karar vermiş ve bu amaçla bir dizi ziyaretler yapmıştır. Sonuç olarak, ürünlerini tüketiciye ulaştırmak konusunda oldukça güçlü pazarlama stratejileri geliştirmiş olup, bunları önümüzdeki zamanda uygulamaya başlayacaktır. Reklam ve tanıtım anlaşmaları şimdiden yapılmıştır. Tüm ürün ve kataloglar Fransızcaya çevrilmiştir. Perakende ve toptan satış kanallarıyla bağlantılar kurulmuştur.

 

Thermofix Afrika İçin Çok Önemli Bir Ürün

Fixkim Yapı Kimyasalları, Dakar'da, Batı Afrika, Afrika pazarıBu arada, FİXKİM’in patentli yeni ürünü Thermofix’in de, Türkiye ile aynı anda Batı Afrika pazarına sokulması planlanmıştır.

FİXKİM A.Ş. Dakar Şubesi, nüfus toplamı 450.000.000’u bulan bölge ülkelerinin tamamına hizmet götürecektir. Bunlar; Senegal, Gambiya, Gine, Bissau, Sierra, Leone, Liberya, Fildişi Sahili, Gana, Togo, Benin, Nijerya, Kamerun, Gabon, Kongo, Burkina, Faso, Mali, Nijer, Moritanya.

Yatırımcıya Cesaret Ve Tika Desteği

Konuyla ilgili düşüncelerine başvurduğumuz FİXKİM A.Ş. CEO’su Sn. Yüksel BALCI; “Türk işadamı ve yatırımcılarına cesaret vermek istiyoruz. Tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Batı Afrika; Türk ekonomisi için de önemlidir. Bugünkü fırsatların yakalanması gereklidir” dedi.

FİXKİM A.Ş. İhracat Sorumlusu Sn. Seda KAYAALP; “Batı Afrika’da yaptığımız pazar araştırmalarımızda, yapı harçları ve yalıtım konusunda hiçbir Türk markasına rastlamadık, pazarın tek tip ürün ile sadece Fransız markalarının tekelinde olduğunu gördük. Açıkçası bu durum FİXKİM olarak bizi hem heyecanlandırdı, hem de konusunda pazarın ilk Türk markası olacağımız için gururlanmamızı sağladı.”

“Ayrıca bölgede Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan‘ın yaptığı insani yatırımların ve Başbakanlığa bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik projelerinin, Türk yatırımcılara olan bakış açısını olumlu yönde etkilediğini gözlemledik. Dakar merkezinde açacağımız depo ve satış mağazamız ile ciddi bir fırsat yakalayacağımızı düşünüyor, hem ülke ekonomimize hem de bölgeye hayırlı olmasını diliyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 
Fixkim A.Ş. Adres İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi 3.Yol H-21 Tuzla /İstanbul Tel: +90 216 394 88 00 (8 hat) Fax: +90 216 394 88 09
Bu web sayfası Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "ar-ge’ye dayalı üretim tesisi projesi" kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Fixkim Pazarlama A.Ş ‘ne aittir ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.