Fixkim A.Ş.

EPS - Strafor Ambalajlar

STYROPOR, sert, yalıtkan, hafif, polystiren bazlı bir plastiktir. Genellikle muhafaza ve izolasyon amaçlı kullanılmaktadır. STYROPOR bir petrol(türevi) yan ürünüdür. Diğer emsalleri yanında en düşük ısı geçirgenliğine sahiptir; 8gr/dm3 ile 100gr/dm3 arası muhtelif farklı yoğunlukta imal edilir ve geniş uygulama alanları vardir.

STYROPOR'un muhafaza ve şok emici özelliği bu maddeyi özellikle elektronik parça ve siyah, beyaz eşyalar gibi elektronik malzemelerin korunmasında tercih edilen bir ambalaj malzemesi haline getirmiştir. Sağlamlığı ve yalıtkanlığı sayesinde ambalaj maddesi olarak diğer avantajlarındandır. Isı yalıtkanlığı STYROPOR'u izolasyon açısından da tercih edilir bir malzeme yapmıştır.

Uygulama Alanları:

Ambalaj:
Styropor, ürünleri sarsıntıdan, hasardan, ısı ve elektrik akımından korur. Styropor paketleri özellikle elektrik parçaların korunmasında kullanılır. Kahverengi ve beyaz eşyaların ambalajında kullanılabilir. Gıda paketlenmesi için de uygundur, styropor'un ısı izolasyon özelliği, onu özellikle balık, meyva, sebze gibi bozulabilir gıdaların saklanması ve taşınmasında tercih edilir yapmıştır. Ayrıca kırılabilir eşyaları paketlemekte kullanabilirsiniz. Styropor hafif olması nedeniyle ürünün toplam ağırlığını çok az arttırır, mermer gibi ağır ve hasara karşı korunması gereken ürünlerin paketlenmesi için idealdir. Siparişe göre geniş yelpazede ürünler üretebiliriz, styropor ambalajın üstüne, logo, firma ismi ve istediğiniz diğer bilgiler yazılabilir.

İzolasyon:
Styropor, ısı ve ses izolasyonunda kullanılır. Bina duvar ve çatılarında kullanılabilir. İzolasyonu iyi olan evler enerji tasarrufu sağlar. Arzu ederseniz bütün evi styropordan yapabiliriz.

Dekorasyon:
Styropor kolay şekil alabilir, hafifi bir maddedir ve her renkte üretilebilir. Bu yüzden dekorasyon amaçları için idealdir. Fuar standları ve reklamlarınız için styropodan her renk ve şekilde üretim yapabiliriz. Firmanızın ismini styropor ile büyük harflerle yazarak görünürlülüğünü artırın.

Model Yapımı:
Styropor kullanarak makina ya da makina parçalarının tam modellerini çıkarabiliriz. Diğer alternatiflere göre %30 daha az ödersiniz.

Diğer:
Styropor, ayrıca sera yapımında, arıcılıkta, akü kutusu, Akü seviye tüpleri, buz kutuları, balık ağı mantarları gibi çok çeşitli şekillerde kullanılır.

 
Fixkim A.Ş. Adres İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi 3.Yol H-21 Tuzla /İstanbul Tel: +90 216 394 88 00 (8 hat) Fax: +90 216 394 88 09
Bu web sayfası Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "ar-ge’ye dayalı üretim tesisi projesi" kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Fixkim Pazarlama A.Ş ‘ne aittir ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.