Fixkim A.Ş.

Mantolama Sistemi

Dıştan ısı yalıtımı uygulamasına verilin isim. Binaların duvar, kolon, kiriş mantolama ve tavan yüzeylerinde dışarıdan, sonradan yapıştırılarak yeşil defter ve dübellenerek akrilik reçine katkılı, çimento bazlı hazır sıvalar uygulanarak kullanılmaktadır.

Dış cephe sistemlerinde son zamanların en gözde uygulamalarından biri olan hazır mantolama sistemleri, etkili çözümlerin ortaya konulması konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Dış cephe sistemleri olarak geliştirilen dekoratif matolama ürünlerinden bir olan özel bir patente sahip olan bu sistemler, kaplama tuğla, terra cotta ve taş kaplama modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemlerin üretim altına alındıkları sırada gizli dübel bölgeleri meydana getirilmekte ve bu sayede uygulama esnasında daha etkili sonuçlar ortaya konmaktadır.

Diğer yandan hazır mantolama sistemleri uygulama altına alınmalarından sonra herhangi bir ek kaplama ürününe ihtiyaç duymamaktadır. Bunun yanında dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapıda üretilen bu sistemler, montaj anlarında oldukça hızlı ve pratik bir uygulama sunmaktadır. Tüm bunların yanında panellerin önceden fabrika ortamında hazırlanmış olması mimari açıdan birçok yapıya estetik ve büyüleyici görüntüler getirmektedir. Bu nedenle bu yapılar işçilik ve görsellik açısından her zaman için ön planda yer almaktadır.

Dekoratif olmalarının yanında hava şartlarına da oldukça dayanıklı olan bu sistemler, bakteri, nem ve mantar gibi oluşumlara karşı da oldukça dayanıklı bir yapı göstermekte ve yaz kış yapıları koruma altına almaktadır. Diğer yandan bu yapıların çoğu zaman ısı ve su yalıtım sistemlerine katkı sağladığı ise açıktır. Bu sayede mimari bir görüntünün altında hem su yalıtımı hem de ısı yalıtımı kolaylıkla gizlenebilmektedir.

Hazır mantolama sistemleri yapıların ısıl dengeye oturtulmasında oldukça etkili bir konumda yer almaktadır. Bu konuda sağlanan avantajlar sayesinde hazır mantolama sistemleri, yapılarda büyük bir oranda yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Enerji verimliliğinin istenen bir şekilde korunmuş olması, kışın yakacak ihtiyacının neredeyse yüzde 50 oranında azalmasına ve yaz aylarında ise soğutma sistemlerine fazla ihtiyaç duyulmamasını neden olmaktadır.

Siz de yapılarınızda hem estetik bir görüntü hem de yakıt tasarrufu sağlamak istiyorsanız, hazır mantolama sistemlerini tercih edebilir ve uzun yıllar boyunca bu yapıları binalarınızda sorunsuz bir şekilde konuşlandırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hazır mantolama sistemlerine dahil olmak ve bir an önce binalarınızda gereken yerlere konuşlandırmanızdır.

Kaynak: Yalıtım Rehberi

ısı yalıtmı nedir, fixkim yalıtım sistemleri, ısı yalıtmının faydaları nedir, fixkim yalıtım sistemleri,
Isı Yalıtımı Binanın Nerelerine Yapılır, fixkim yalıtım sistemleri, fixkim yapı kimyasalları, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
fixkim yapı kimyasalları, Isı yalıtımının maliyeti nedir fixkim yapı kimyasalları, Isı Yalıtımı Ne Kadar Sürede Yapılır
fixkim yapı kimyasalları, Isı Yalıtımının Türkiye'ye Yararları Nelerdir fixkim yapı kimyasalları, Isı Yalıtımının dünyaya katkıları Nelerdir
Isı Yalıtımı İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar, fixkim yalıtım sistemleri T 825 Binalarda Isı Yalıtımı Yönetmeliği, fixkim yalıtım sistemleri
İç Mantolama İle Isı Yalıtımı Etkili midir, fixkim yalıtım sistemleri xps nedir, fixkim yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları
eps nedir, fixkim yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları eps'nin teknik değerleri nedir, fixkim yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları
EPS nin Dünya'daki ve Türkiye'deki Gelişimi fixkim yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları EPS - Strafor (Styropor) Ambalajlar
Strafor Uygulama Alanları Strafor Nedir, dış cephe izolasyonu, köpük, fixkim yalıtım
mantolama malzemeleri, ısı yalıtımı, istanbul mantolama, fixkim  
 
Fixkim A.Ş. Adres İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi 3.Yol H-21 Tuzla /İstanbul Tel: +90 216 394 88 00 (8 hat) Fax: +90 216 394 88 09
Bu web sayfası Ahiler Kalkınma Ajansı’nın desteklediği "ar-ge’ye dayalı üretim tesisi projesi" kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Fixkim Pazarlama A.Ş ‘ne aittir ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın görüşlerini yansıtmaz.